Ziobro, 04.12.2024

 

Zbigniew Ziobro zostanie przymusowo doprowadzony? Komisja zdecydowała

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych poparła wniosek o zgodę Sejmu na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie Zbigniewa Ziobry przed sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sejm.

Doprowadzenie Zbigniewa Ziobry. Jest decyzja komisji

Po dyskusji członków komisji, która odbywała się bez udziału mediów przewodniczący komisji Jarosław Urbaniak poinformował, że sejmowa komisja regulaminowa opowiedziała się za wnioskiem o wyrażenie zgody na zatrzymanie i doprowadzenie posła PiS Zbigniewa Ziobry przed komisję śledczą ds. Pegasusa.

Spóźniony Zbigniew Ziobro dotarł do Sejmu. Co powiedział polityk?

Były szef Ministerstwa Sprawiedliwości, poseł PiS Zbigniew Ziobro dotarł z 20-minutowym opóźnieniem na posiedzenie sejmowej komisji regulaminowej.

Ziobro przekonywał, że jeśli Sejm podejmie uchwałę zgodną z zaleceniami TK, "choćby dziś" jest gotów stawić się przed komisją ds. Pegasusa. — Oświadczam, że tak się stanie, jeśli prawo będzie w Polsce przestrzegane — powiedział.

— Nie zastraszycie ani karami, ani groźbami, ani w żaden sposób, który jest charakterystyczny dla państw sięgających po przemoc, groźby i strach, abym uczestniczył w procesie łamania prawa, abym pomagał wam w tym przedsięwzięciu — mówił Zbigniew Ziobro.

Czym zajmuje się komisja śledcza ds. Pegasusa?

Komisja śledcza ds. Pegasusa bada legalność, prawidłowość i celowość czynności podejmowanych z wykorzystaniem tego oprogramowania m.in. przez rząd, służby specjalne i policję od listopada 2015 r. do listopada 2023 r. Komisja ma też ustalić, kto był odpowiedzialny za zakup Pegasusa i podobnych narzędzi dla polskich władz.

Czytaj więcej:


onet

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz